Kriza politike, Basha troket në zyrën e Kryemadhit

Më të fundit


Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbërritur mëngjesin e sotëm në zyrën e Monika Kryemadhit në selinë e LSI-së, ku po zhvillojnë një takim.

Ky takim vjen vetëm një ditë pasi partitë e vogla aleate të PD-së zhvilluan një takim me presidentin e Republikës të cilit i parashtruan një listë me 12 kërkesa që vendi të dalë nga kriza politike. Por në këtë takim mungonte kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi.


Nuk dihet se çfarë janë duke biseduar dy krerët e Koalicionit Opozitar në këto momente, por sigurisht që kriza politike dhe hapat që do të ndjekë më tej koalicioni, mendohet se janë temat kryesore.

Deri tani PD dhe LSI kanë pasur një qëndrim të përbashkët dhe çdo vendim e kanë marrë në unison në lidhje me djegien e mandateve apo me zhvillimin e protestave në mbarë vendin, që përfshijnë edhe bllokim të akseve të ndryshme rrugore.
Skip to toolbar