Kupa e Italisë, Roma në kaos nga tifozët

SPORT


Sot mbahet Kupa e Italisë mes Lacios dhe Atalantës, por duket se tifozët kanë zhvilluar një kaos të vërtet në kryeqytet pak para fillimit të ndeshjes.

Tifozët e Lacios ka gjuajtur me gurë dhe shishe policinë italiane duke e detyruar këtë të fundit të përdor gaz lotsjellës për të shpërndarë tifozët e tërbuar.


Sot do të jetë përballja e madhe mes Lacios së Tomas Strakoshës dhe Atalantës së Berat Gjimshitit dhe Etrit Berishës në stadiumin “Olimpico” të Romës.
Skip to toolbar