Messi vlerësohet me çmimin e rëndësishëm në Barcelonë!

SPORT


Lionel Messi ka rrëmbyer mbrëmjen e sotme një tjetër çmim personal, teksa është nderuar me “Creud de Sant Jordi”, apo “Kryqi i Shën Gjergjit” në shqip.

Ky çmim i është dhënë nga qeveria e Katalonjës, e cila e ka vlerësuar yllin e Barcelonës mes 28 personaliteteve të tjera në fusha të ndryshme dhe 15 institucione.


Messi është shoqëruar në ceremoninë e dhënies së çmimeve nga presidenti i Bareclonës, Josep Maria Bartomeu së bashku me dy zëvendësat e tij.

Ky çmim i jepet për herë të dytë një futbollisti pas Johan Cruyff më 2006, që gjithashtu ka qenë një nga legjendat e futbollit katalanas.
Skip to toolbar