Nuk e imagjinoni dot sa ka kushtuar shtatzënia dhe lindja e Meghan Markle

Më të fundit


Vërtetë është princeshë e Britanisë, por duket se Meghan Markle e ka tepruar me shpenzimet gjatë shtatzanisë por edhe gjatë lindjes së djalit.

Media britanike ia kanë bërë të gjitha llogaritë dhe duket se shifrat të lënë pa fjalë. Kështu gjatë shtatzënisë, pak javë para lindjes, Meghan organizoi edhe baby shower, në New York, event në të cilin morën pjesë edhe shumë personazhe të njohur. Mësohet se edhe kjo festë ka qenë e kushtueshme, plot 33 mijë £.


Gjatë muajve të shtatzënisë, të gjitha veshjet e Meghan kanë kushtuar shumë, pothuaj gjysmë milionë paund veshje të markave më të mira. Gjiashtu, si një nënë në pritje, Meghan i është nënshtruar edhe shumë trajtimeve të domosdoshme për shtatzëninë, në disa prej qendrave më luksoze në West London spa.

Meghan e lindi Princin Archie në një spital privat, gjë që tregon se edhe kjo faturë ka qenë e majme.

Sipas mediave britanike, e gjithë periudha e shtatzënisë dhe e lindjes ka shkuar plot 1.10 milionë paund.

Veshja e saj për ‘photoshoot’ –in ishte 2,041 paund ($ 2,653). Dukesha kishte një gjerdan ari nga Jennifer Meyer, që kushtonte 576 £, këpucë nga Manolo Blanik për 495 £ dhe një fustan të bardhë stil xhaketë nga Grace Wales Bonner, 800 paund.

Këtu nuk mbetet pas edhe veshja e princit të vogël, për të cilin ishin zgjedhur markat më të mira.
Skip to toolbar