Fatos Klosi: Palët kanë rënë dakord, zgjedhjet do të bëhen në tetor

Më të fundit


Teksa opozita vijon me protesta të dhunshme, ish kreu i SHISH-it, Fatos Klosi thotë se ka një marrëveshje mes Ramës e Bashës që zgjedhjet lokale të shtyhen dhe të zhvillohen në tetor. Ndërsa zgjedhjet parlamentare do të zhvillohen vitin e ardhshëm.

Këtë deklaratë Klosi e bëri mbrëmë në emisionin “360 Gradë” në Ora news.


“Zgjedhjet do të bëhen në tetor, kanë rënë dakord. Zgjedhjet lokale, të Kuvendit mbase janë vitin tjetër.

Do bëhen në tetor dhe kanë rënë dakord. Në gjithmonë kemi “ngrënë” me njëri-tjetrin dhe pastaj kemi dalë bllof se të tjerë vendosin dhe ne bëjmë debate, mundohemi te arsyetojme”, është shprehur Klosi, ndërsa ka shtuar më pas se PD do të humbasë në këto zgjedhje sërish.
Skip to toolbar