Barazim pa vlerë mes Laçit dhe Kastriotit (video)

Më të fundit


Laçi dhe Kastrioti janë ndalur në barazim 1-1, por pika e së shtunës nuk ka vlerë për asnjë prej ekipeve, pasi kurbinasit janë larg zonës së Europës, ndërsa krutanët zhyten në renditje në luftën për mbijetesë.

Një gol i Taulant Markut pak minuta para përfundimit të ndeshjes, ka krijuar iluzionin se ekipi i Bledar Devollit do të dilte me tre pikë nga fusha e Laçit, por këto të fundit kanë realizuar me Regi Lushken në kohën shtesë të takimit.


Loja ka qenë e barabartë, me të dyja ekipet që kane qarkulluar topin në mesin e fushës, ndërsa rastet më të mira i kishte skuadra mike në pjesën e parë.

Megjithatë dy golat e shënuar në fund të takimit u dhanë ekipeve nga 1 pikë, me Laçin që mbetet me 46 pikë, 2 më pak se Flamurtari i vendit të tretë, ndërsa Kastrioti ka 35 pikë, 5 më pak se Tirana dhe Luftëtari.
Skip to toolbar