Rakitiç tek Inter, por Barelona kërkon 50 milionë euro!

SPORT


Inter ka plane serioze për sezonin e ardhshëm. Ndonëse ende nuk është siguruar pjesëmarrja në Champions League për sezonin tjetër, klubi Zikaltër është vënë në lëvizje duke vendosur piketat për merkaton e e verës.

Edhe pse e ardhmja e Spallettit është ende në dyshim, teksa Konte ka dalë në skenë, Morata kërkon të sigurojë blerjet e para.


Veç mbrojtësit të krahut të djathtë, ku në listë është dhe Elseid Hysaj, Inter kërkon përforcime dhe në sulm. Sipas “Mundo Deportivo”, Inter ka shfaqur inter për Ivan Rakitiç te Barcelona, teksa rapotohet madje që për kroatin ka pasur bisedime konkrete.

Sulmuesi kroat nuk ka pasur një sezon të mirë te katalanasit, ndaj ai është ndër të parët që pritet të largohet nga “Camp Nou”. Inter është gati të paguajë për të, por katalanasit kanë kërkuar 50 milionë euro. Interi po përpiqen ta ulin këtë shifër.

Palët nuk kanë lëvizur ende nga pozicionet fillestare, por për këtë ka optimizëm. Topi është në fushën e Interit, që duhet të propozojë ofertën e duhur ekonomike për nënkampionin e botës.
Skip to toolbar