Rama: Çfarë e pengon Metën të mbrojë zgjedhjet?

POLITIKË


Pas kritikave të Metës për Reformën në Drejtësi por edhe për krizën politike në vend, ka ardhur reagimi i Ramës. Në dy mesazhe në twitter Rama pyet se çfarë e pengon Metën të mbrojë datën e zgjedhjeve të dekretuar prej tij, por që me këmbëngulje po kërkohet nga opozita të shtyhet. Rama shkruan se është ende në pritje të apelit të Presidentit për mbrojtjen e datës së zgjedhjeve, ndërsa referuar kritikave për Reformën në Drejtësi, ai bën thirrje që të tregohet i duruar, pasi çdo reformë kërkon kohën e saj.

“Padiskutim Presidenti ka të drejtë kur thotë djegia e mandateve është e papranueshme po dhe më i papranueshëm është përbetimi për të djegur zgjedhjet!S’e dimë opinionin e Presidentit për këtë dhe bashkë me kritikat e tij,mezi e presim apelin e vonuar në mbrojtje të 30 qershorit.


A e pengon mungesa e Gjykatës Kushtetuese Presidentin e Republikës të mbrojë datën e zgjedhjeve që sipas Kushtetutës ai e ka dekretuar? Falë Vetingut GJK është sot një djep bosh pa shejtanin brenda! Kjo është më shumë se gjysma e një pune të madhe që kërkon durimin e kohën e saj”, shkruan Rama.
Skip to toolbar