Rrethohet me hekur Kryeministria, me mijëra protestues drejt Tiranës

Më të fundit


Ndryshe nga herët e tjera, protesta e opozitës sot do të mbahet pasdite dhe pritet të nisë në orën 18:00.

Policia e Shtetit dhe Ministria e Brendshme kanë marrë masa të larta të sigurisë duke u përgatitur për çdo të papritur të mundshme që mund të dal gjatë protestës. Tubimi pritet të jetë paqësor, por mund të shfaqen edhe incident si në rastet e tjera ku është dashur përdorimi i gazit lotsjellës dhe autoboteve me ujë.


Rreth 1500 efekti policie janë në gatishmëri ndërsa forcat RENEA dhe Garda do të jenë duke vrojtuar nga pika të ndryshme të godinave qeveritare.

E gjithë Kryeminsitria është e rrethuar me një gardh hekuri për të mbajtur larg protestuesit, ndërsa mësohet se janë vendosur edhe kamera sigurie për një monitorim më të mirë të protestës.

Gjithashtu më herët Partia Demokratike ka njoftuar se më mijëra protestues janë duke ardhur drejt Tiranës nga qytetet e tjera të Shqipërisë si Elbasani, Mati, Dibra, Bulqiza, Librazhdi etj. ku protestuesit numërohen të jenë me mijëra.
Skip to toolbar