Shqipëria U-19, publikohet lista për miqësoret me Kosovën

KOMBËTARE


Shqipëria U-19 e drejtuar nga trajneri Nevil Dede do të zhvillojë dy ndeshje miqësore me 19 vjeccarët e Kosovës. Këto dy miqësore janë përcaktuar të luhen në datë 3 Qershor në Drenas, në stadiumin “Rexhep Rexhepi”, duke filluar nga ora 16:00, dhe më 5 Qershor në stadiumin “Fadil Vokrri” të Prishtinës.

Kuqezinjtë e trajnerit Dede do të grumbullohet më datë 30 Maj në qytetin e Durrësit ku do të zhvillojnë dhe seancat stërvitore për këto dy ndeshje miqësore.


Në urdhërat e trajnerit do të jenë plot 22 lojtarë, të cilët do të vëzhgohen me shumë kujdes, me qëllimin për të përzgjedhur elementët e nevojshëm për grupin që do të zhvillojë kualifikueset e muajit nëntor, kundër Belgjikës, Islandës dhe Greqisë.

Lista e lojtarëve të grumbulluar:
Skip to toolbar