Skënderbeu rikthehet me “poker”, zhytet Kastrioti

Më të fundit


Skënderbeu ka fituar bindshëm ndaj Kastriotit pasditen e sotme, duke treguar se nuk është dorëzuar në kampionat, pavarësisht rivalit që kishte kundër këtë të diel.

4-0 ka përfunduar sfida e luajtur në Korçë mes dy ekipeve që vinin nga ecuri të ndryshme në javët e fundit.


Seria e golave është hapur në minutën e 14′ kur Gjergji Muzaka kalon ekipin në avantazh. Miqtë nuk dorëzohen, por pa mundur të krojojnë rrezikun e duhur në portën kundërshtare.

Pjesa e parë mbyllet me këtë rezultat, ndërsa në të dytën korçarë realizojnë dhe tre gola të tjerë në harkun kohor të 9 minutave.

Fillimisht është Oto John që shënon në të 76′, ndërsa dy minuta më vonë Blerim Krasniqi realizon golin e tretë për korçarët, teksa në të 85′ realizon dopietën personale dhe vulos shifrat në 4-0 për Skënderbeun.
Skip to toolbar