Temperaturat nën zero, zonat ku do të ketë reshje dëbore

AKTUALITET


Instituti i Gjeoshkencës, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit publikoi të parashikimin e motit për të dielën dhe të hënën. 

Sipas IGJEUM, gjatë të dielës pritet të ketë reshje të dobëta në Kukës dhe Dibër, ndërsa në zonat e tjera nuk pritet të ketë reshje shiu.


Ndërkohë, në verilindje të vendit pritet të ketë reshje dëbore. Sipas IGJEUM, temperaturat do të vijojnë të ulen.

Kështu, gjatë ditës së hënë do të pësojnë një tjetër rënie në krahasim me të dielën. Në bregdet pritet të shkojnë në 3/ 8 °C, në vendet e ulëta: -1 / 7 °C, në vendet malore: -7 / 0 °C. Ndërkohë, gjatë ditës së diel pasdite dhe të hënën, era do të jetë e lehtë deri në mesatare.
Skip to toolbar