Të shtëna me armë zjarri në Mamurras, plagosen 2 policë dhe një kalimtar

AKTUALITETTë shtëna më armë janë regjistruar sot në Mamurras, ku për pasojë janë plagosur dy punonjës policie. ndërsa dyshohet se një person është plagosur.

Dy efektivet e plagosur jane Flamur Lleja dhe Ilir Zekaj. Ndërsa është plagosur edhe një qytetar i identifikuar si Nikoll Vorfi.


Kreu i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, drejtori i Departamentit të Policisë Kriminale, Tonin Vocaj, dhe grupe të Forcave të Ndërhyrjes së Shpejt në Shkodër, janë nisur këtë mesditë drejt Mamurrasit, aty ku u plagosën dy policisë dhe një qytetar, pas shkëmbimit të zjarrit me një grup personash.

FNSH Shkodër ka shkuar për t’i ardhur në ndihmë policisë lokale në identifikimin dhe kapjen e autorëve.