Zjarri në Pogradec, plagosen dy zjarrfikës teksa shuanin flakët

AKTUALITET


Dy zjarrfikës kanë mbetur të plagosur gjatë punës teksa ishin duke fikur flakët e zjarrit që përfshinë pallatin 5-katësh në qytetin e Pogradecit.

Ngjarja ka ndodhur gjatë mesditës së të shtunës, ndërkohë që ka dyshime se ka qenë një bombol gazi ajo që ka shkaktuar flakët.


Zjarri përfshiu një apartament në një pallat 5-katësh, pranë Kishës. E gjithë zona u përfshi nga shtëllunga tymi dhe flakë të mëdha zjarri duke shkaktuar panik te banorët.

Policia dhe forcat e shërbimit zjarrfikës kanë bërë evakuimin e banorëve që shpëtuan pa lëndime. Të vetmit që u lënduan janë dy zjarrfikës që morën pjesë në aksionin për shuarjen e flakëve të zjarrit.
Skip to toolbar