Mbyllet në barazim “Derbi i Shqipërisë”

AKTUALITET


Përfundoi në barazim pa gola ndeshja mes Tiranës dhe Vllaznisë, e njohur ndryshe si “Derbi i Shqipërisë”.


Një ndeshje luajtur me tribuna të zbrazura, për shkak të dënimit që Tirana ende vuan pas trazirave në sfidën derbi ndaj Partzanit, pordhoi pak emocione.

Sfida ishte ekuilibruar, ndërsa Tirana shfaqi më shumë rrezik në portën kundërshtare, por në fund nuk arriti të tundte rrjetën.

Tirana mbetet në vendin e tretë me 19 pikë pas sfidës të së premtes, ndërsa Vllaznia me tre pikë më pak mban vendin e shtatë në renditje.

Të shtunën do të luhen sfidat e tjera të Superligës, ajo mes Bylis dhe Skënderbeut si dhe takimi Luftëtari-Teuta. Të dielën do të luhen dy takimet e fundit të javës së 12-t të Superligës, Laçi-Kukësi dhe Flamurtari-Partizani.

Pas ndeshjeve të fundjavës, kampionati do të marrë dy javë pushim, pasi duke nisur nga fillimi i javës së ardhshme, do të luhen takimet e fundit eleminatore të Euro 2020.