PD rikthehet tek i Zoti/ Meta: Urime demokratëve! Momenti për të shtuar forcat

Më të fundit


Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka përshëndetur vendimin e  e gjykatës së Apelit , pasi kthimit të vulës te Sali Berisha.

“Rikthehet vula tek demokratët dhe e heq nga kthetrat kriminale të Edi Ramës. U përpoqën të shkatërronin PD si forcën e parë opozita që solli pluralizmin në vend dhe që ka merita të jashtëzakonshme.  


Urimet më të mira për demokratët dhe të gjithë opozitarët dhe sot është një moment i rëndësishëm për të shtuar të gjithë forcat për rivendosjen e parlamentarizmit dhe kushtetueshmërinë të cënuar rëndë dhe vendosjen e llogaridhënies në çdo nivel.

Ramës i duhej shkatërrimi i opozitës për të marrë zgjedhjet vendore siç edhe ndodhi”, tha Meta.
Skip to toolbar