Protesta e 6-të Kombëtare! PD vendos datën

POLITIKË


25 maji është vendosur nga opozita si dita për protestën e 6-të kombëtare dhe pritet të filloj në orën 19:00. Partia Demokratike ka mbledhur pasditen e sotme kryesinë për të vendosur se si do të vijohet me planin e saj për vijimësinë e protestave për rrëzimin e qeverisë Rama dhe krijimin e një qeverie tranzitore. Mbledhja e kryesisë u bë pas takimit që Basha para paradite me aleatët ku konfirmuan se do të vijojnë takimet me ndërkombëtarët.

Deri tani opozita ka zhvilluar pesë protesta kombëtare dhe disa të tjera para parlamentit, ndërsa ka bllokuar edhe dy herë akset kryesore rrugore në vend.

Skip to toolbar