U kap me kokainë, arrestohet një 26-vjeçar shqiptar

BOTA


Sjellja e dyshimtë e një të riu shqiptar ka bërë që të vihet në ndjekje nga policia italiane. Pas kontrollit fizik atij ju gjetën 450 euro dhe dy celularë, duke mos qenë në gjendje të justifikonte shumën, karabinierët bën një kontroll edhe në banesën e tij në Reggio Emilia.

Gjatë kontrollit në banesë, u sekuestruan 26 gramë kokainë, e fshehur në një sirtar.

26-vjeçari, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, u arrestua dhe pritet të njihet me masën e sigurisë për trafikim të lëndëve narkotike.Skip to toolbar