4.7 ballë, tërmeti shkund Korçën

AKTUALITET


Një tërmet me magnitudë, 4.7 ballë është ndjerë mëngjesin e sotëm në qytetin e Korçës. Tërmeti ka rënë rreth orës 06:27 minuta dhe sipas qytetarëve lëkundjet kanë qenë të forta.

Shumë prej banorëve të Korçës kanë dalë jashtë banesave të tyre.


Lëkundjet janë ndjerë në Ersekë dhe Pogradec e ndërsa epiqendra ishte 12 km vijë ajrore mes Korçës dhe Ersekës, në fshatin Mollas.

Mësohet se lëkundja e parë ka zgjatur për plot 10 sekonda. Fatmirësisht nuk raportohet për të lënduar.
Skip to toolbar