Cili është plani i opozitës në vazhdim? Zbardhet axhenda e Bashës

POLITIKË


A do të vazhdojë opozita me protestat e dhunshme, pavarësisht thirrjeve të ndërkombëtarëve? Kjo ende nuk dihet, ndërkohë që sot Basha ka programuar një sërë takimesh për të përcaktuar hapat e mëtejshëm të opozitës.

Kështu në 10:30 ai ka nisur një takim me aleatët e tij. Ndërsa në 11:30 do zhvillohet në selinë blu mbledhja e Kolegjit te Kryetareve.


Në 13:00, kreu i PD, Lulzim Basha ka parashikuar një takim me krerët lokalë të partisë Demokratike. Takimet e Bashës parashikohen të përmbyllen në një mbledhje të përbashkët me kryesinë e PD dhe grupit parlamentar në orën 17:00.

Pritet që në përfundim të ditës së sotme, PD të dalë me një plan të ri veprimi dhe me një përgjigje nëse do të vazhdojë ende me protesta të dhunshme ose jo.
Skip to toolbar