Francë, shpërthim në pedonalen e Lyon, 13 të plagosur, mes tyre një fëmijë

BOTA


13 persona kanë mbetur të plagosur, mes tyre edhe një vajzë e vogël, nga një shpërthim i fuqishëm në qendër të Lyon në Francë. Mendohet se bomba ishte vendosur mes lokaleve në një pedonale dhe në brendësi të saj ka pasur gozhdë, vida dhe bulona, që u gjetën të shpërndara në rrugë.

Sipas raporteve të policisë autori është larguar me shpejtësi me një biçikletë pas vendosjes së bombës. Fatmirësisht asnjë nga të plagosurit nuk ndodhet në gjendje kritike për jetën.

Skip to toolbar