Kokainë nga Shqipëria në Itali, kush është “Daja” anëtari i bandës mafioze të Shkodrës

AKTUALITET


Autoritetet italiane kanë shkatërruar një bandë të “sofistikuar” për shpërndarjen dhe trafikimin e lëndëve nakotike në zonën e Livignos, Torinos dhe Riminit

Policia italiane ka vënë në pranga 12 persona, me origjinë shqiptare, italiane dhe domenikane. Banda e drogës shpërndante sasi të mëdha të lëndëve narkotike në Itali.


Kοkaina shitej në prani të të porsalindurve dhe porositej përmes një personi në kërkim që i përkiste mafies së fuqishme të Shkodrës. Ai njihej me nofkën “Daja”, raprotjnë mediat italiane. Bëhet fjalë për një person i cili rezulton i shpallur në kërkim për një vrasje në Shqipëri.
Skip to toolbar