Meta në Turqi, takohet me Erdogan: Të rrisim bashkëpunimin ekonomik

Më të fundit


Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zhvillon një vizitë zyrtare në Turqi ku është pritur në një takim nga presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan.

Presidenti Meta ka postuar në facebook një foto të tijën nga ky takim, me homologun turk, ndërsa shkruan se të dy shtetet që kanë marrëdhënie tradicionale të shkëlqyera do të angazhohen më shumë në të ardhmen për të rritur bashkëpunimin ekonomik.


“Kënaqësi të pritesha në një takim të veçantë nga Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan dhe të vlerësonim marrëdhëniet tradicionale të shkëlqyera mes dy vendeve e popujve dhe vullnetin e përbashkët për t’i zhvilluar ato më tej në të ardhmen.

Partneriteti strategjik midis dy vendeve është një platformë e shëndoshë, veçanërisht në luftën kundër terrorizmit dhe përpjekjet e përbashkëta për paqe. Vumë theksin në rritjen e bashkëpunimit ekonomik ndërmjet dy vendeve tona”, shkruan Meta.

Kënaqësi të pritesha në një takim të veçantë nga Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan dhe të vlerësonim…

Publiée par Ilir Meta sur Vendredi 3 mai 2019Skip to toolbar