Opozita e bashkuar mblidhet sot në PD, Basha pret aleatët në 15:00

Më të fundit


Opozita e bashkuar do të mblidhet sot në selinë e PD. Kryedemokrati Lulzim Basha do të mbledhë aleatët sot në 15:00 në seli.


Kjo mbledhje vjen pas debateve të ditëve të fundit mbi ndryshimet kushtetuese që mazhoranca do që t’i reflektojë në Kodin Zgjedhor.

Opozita e Bashkuar kërkon që koalicionet parazgjedhore mos hiqen dhe listat të hapen 100%, teksa PS ka në tryezë draftin me lista të hapura por me kushte, si dhe ndalimin e koalicioneve parazgjedhore por lejimin e atyre me listë të përbashkët, si dhe prag zgjedhor 3%./realstory.al