Përgjigjet Basha: Do përballemi në çdo qendër votimi

POLITIKË


Kreu i opozitës Lulzim Basha nuk ka bërë asnjë hap pas pavarësisht letrës publike të kryeministrit Rama, ku i është përgjigjur nga Durrësi, duke deklaruar se Rama kërkon kapitullimin e popullit para krimit. Në një takim me qytetarët në qytetin bregdetar, Basha tha se nuk do të ketë asnjë hap pas, ndërsa shtoi se se me 30 qershor do të ketë përballje me çdo qendër votimi.

“Na propozon që më 30 qërshor të bëjmë sehir kur ai bën grusht shteti me zgjedhje falso, kur 1.4 milionë shqiptarë janë me karta të skaduara. Që janë 1.4 milionë karta të falsifikuara. Na propozon zgjedhje në Durrës me një një asistente hajdute si kryetare bashkie tani që Vangjush Dako po e përpin vorbulla e hekurave. Na propozon Taulant Ballën  dhe Damian Gjiknurin si rojtarë të zgjedhjeve kur këta  do jenë para togave të zeza. Edi Rama na propozon kapitullimin. Na propozon zgjedhje ku nga Artur Bushi dhe Tërmet Peçi rikandidojnë, ku në fakt dekriminalizimi duhet t’i çonte përpara drejtësisë”, deklaroi Basha nga Durrësi, duke treguar vendosmërinë e opozitës se nuk do të ketë zgjedhje pa dorëheqjen e kryeministrit Rama.

Skip to toolbar