Protesta, reagon Basha: Europa e dëgjoi zërin tonë, tani është koha për zgjidhje politike

POLITIKË


Kreytari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar për protestën e djeshme të opozitës, duke shkruar një status në Facebook. Basha shprehet se Europa e ka dëgjuar zërin e shqiptarëve të bashkuar, ndërsa ka theksuar se tani është koha për zgjidhjen politike, largimin e Edi Ramës dhe zgjedhje të lira.

Beteja jonë është për Shqipërinë si gjithë Europa! Europa e dëgjoi zërin e shqiptarëve të bashkuar. Çdo ëndërr për të sunduar si despot lindor, popullin perëndimor të Shqipërisë, do të marrë përgjigjen e merituar”.


“Shqiptarët nuk do të pranojnë kurrë më paligjshmërinë e një qeverie të dalë nga zgjedhjet e faktuara të vjedhura. Nuk do të pranojnë më zgjedhje fallso të kryeministrit të kapur në krim. Tani është koha për zgjidhjen politike, largimin e Edi Ramës, qeveri tranzitore, zgjedhje të lira dhe të ndershme”, shkruan Basha.
Skip to toolbar