Shpërthim në një termocentral në Bolonja, katër viktima dhe gjashtë të zhdukur

BOTA


Një shpërthim ka ndodhur në një termocentral në zonën e Bolonjës. Si pasojë e këtij shpërthimi katër persona kanë humbur jetën si pasojë e djegieve të rënda.

Ndërsa deri tani gjashtë të tjerë rezultojnë të zhdukur.


Disa ambulanca kanë mbërritur në vendin e ngjarjes për t’i ardhur në ndihmë të plagosurve, dhe disa të tjerë janë transportuar me urgjencë në spitale.

Ndërsa policia dhe ekipet zjarrfikëse ndodhen në vendin e ngjarjes dhe vijojnë kërkimet./abcnews.al/
Skip to toolbar