Armëmbajtje pa leje dhe kërcënim me thikë, tre të proceduar në Vlorë

AKTUALITET


Tre persona janë proceduar penalisht në Vlorë për vepra të ndryshme penale. Një shtetas, banues në Vlorë, pasi gjatë kontrollit në banesën e tij, u gjetën 2 armë gjahu dhe fishekë, që i mbante pa leje.

Në hetim është vënë dhe një 44 vjeçar pasi po ndërtonte pa leje një strukturë metalike në lagjen “Uji i Ftohtë”.


Gjithashtu është proceduar edhe një 35 vjeçar pasi dyshohet se për motive të dobëta, ka kanosur me thikë një 23-vjeçar./abcnews.al
Skip to toolbar