Video që i rrezikon burgun 6 ish deputetëve demokratë

AKTUALITET


Prokuroria ka nisur një procedim penal ndaj 6 ish deputetëve të Partisë Demokratike. Ata akuzohen për kundërshtimin me dhunë të forcave të policisë. Hetimi ka nisur pas protestës së 16 shkurtit.

Prokuroria disponon foto dhe pamje të ish deputetëve të PD-së, Flamur Noka, Enkelejd Alibeaj, Gent Strazimiri, Klevis Balliu, Xhemal Gjunkshi, dhe Anton Frrokaj të cilët tentojnë të hyjnë me dhunë në ambientet e Drejtorisë së Policisë Tiranë. Disa prej tyre mund t’i shihni këtu më poshtë.


Ata akuzohen se kanë kundërshtuar me dhunë efektivët e policisë, gjë që duket qartë në video. Cënimi fizik i uniformave blu dënohet rëndë nga kodi Penal. Tashmë 6 personat e proceduar penalisht janë dhe pa imunitet. Pra per nje denim te mundshëm me burg, Prokuroria dhe Gjykata teorikisht nuk do kishin asnjë pengesë. Tani e vetmja gjë është se varet me çfarë syri e shikojnë videon e mëposhtme. Si e shikoni ju?

Deputetët e PD mësyjnë në Drejtorinë e Policisë Tiranë, përplasen fizikisht me policët. Në krye Mul Noka, çuni i Fahriut dhe deputeti me kobure Gent Strazimiri

Deputetët e PD mësyjnë në Drejtorinë e Policisë Tiranë, përplasen fizikisht me policët. Në krye Mul Noka, çuni i Fahriut dhe deputeti me kobure Gent Strazimiri

Gepostet von Gazeta TemA am Samstag, 16. Februar 2019Skip to toolbar