Barcelona ndalet nga Slavia Prague, por rri në krye

AKTUALITET


Barcelona është ndalur në barazim 0-0 në sfidën e raundit të katërt të Champions League kundër Slavia Prague në “Camp Nou”. Katalanasit kanë dominuar në gjithçka takimin, duke shkuar plot 14 herë në portën kundërshtare, me 6 raste të pastra për gol, por të gjitha të shpërdoruara.

Ishte në fakt mbrojtja mike ajo që u tregua e kujdesshme duke ndalur gjithçka dhe në fund duke dalë me një pikë, e cila në fakt ishte pika e dytë në katër ndeshje për ekipin çek.


Pas barazimit të së martës, Barcelona mbetet në vendin e parë me 8 pikë në Grupin F, ndërsa Slavia Prague ndodhet në vend të fundit në grup me 2 pikë.

Në takimin tjetër të pasdites, Zenit u mund nga RB Leipzig me rezultatin 0-2, për takimin e javës së katërt në Grupin G. Golat e shënuar nga Demme dhe Sbitzer (45` dhe 63`), i dhanë fitoren skuadrës gjermane, e cila kryeson grupin me 9 pikë, duke lënë pas Lyon me 7 pikë dhe Zeniti me 4 pikë.
Skip to toolbar