“Basha në vilë”, Bashkia: S’raportoi dëm nga tërmeti

AKTUALITET


Pasi Partia Demokratike konfirmoi se Lulzim Basha ndërroi shtëpi për shkak se apartamenti i tij në katin e 12-të po rikonstruktohet pas dëmtimeve që mori nga tërmeti, ka reaguar edhe Bashkia e Tiranës. Zyra e shtypit të Bashkisë Tiranë tha se nuk ka asnjë deklaratë apo shkresë se në pallatin ku ndodhet apartamenti i kreut të PD Basha të ketë pësuar dëmtime nga tërmeti. Gjithashtu bashkia shton se nuk ka as aplikime për leje punimesh dhe se nuk ka dhënë një të tillë për familjen Basha.

 “Teksa dihet publikisht që z.Basha ka ndërtuar pa leje kate shtesë në pallatin e tij, pranë Stadiumit Kombëtar në Nj.. 2, as ditën e tërmetit e as sot nuk është deklaruar asnjë dëm. Për më tepër, administratori i Nj. 2 as nuk ka marrë aplikim për punime meremetimesh nga tërmeti e kësisoj, as nuk ka dhënë një leje të panevojshme e të pa kërkuar nga familja Basha.”,- thuhet në sqarimin e zyrës së shtypit të Bashkisë Tiranë për Report TV.


Partia Demokratike reagoi në lidhje me shpërnguljen e Bashës përkohësisht pas aludimeve në media se ai ishte zhvendosur në një super vilë që kushton mijëra euro. PD tha se zoti Basha dhe familja e tij janë zhvendosur përkohësisht në një banese me qira që është më e vogël sesa banesa e tij në rindërtim.
Skip to toolbar