Grabitja në Rinas, arrestohet “Daja” nga Kosova

Më të fundit


Policia e Shtetit ka vijuar arrestimet lidhur me grabitjen e parave në Rinas më 9 prill 2019. Ditët e sotme është bërë i mundur arrestimi i shtetasit kosovar Ragip Hajdini, 50 vjeç, i cili njihet me nofkën “Daja”.

“Daja” nga Kosova u arrestua pas dëshmisë së Alkond Bengasit, i cili është arrestuar gjithashtu si i dyshuar për modifikimin e fugonit me mbishkrimin hetimi tatimor. Bengasi ka pranuar të bashkëpunojë me drejtësinë duke ndihmuar policinë të zbulojë të gjithë bashkëpunëtorët.


Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për Krime të Renda Tiranë, për veprën penale te “Vjedhjes me armë të kryer në bashkëpunim, në kuadër të grupit të strukturuar kriminal”, “Mbajtjes pa leje të municioneve luftarake”, “Vrasje e punonjësve të policisë, e kryer ne bashkëpunim e mbetur në tentativë”, parashikuar nga nenet 140 e 25 dhe 333/a,” 279, 79 b dhe 278 C, të Kodit Penal.

Policia e ShtetitNë vijim të veprimeve të kryera nga një grup i posaçëm hetimor për zbardhjen e ngjarjes së datës…

Publiée par Policia e Shtetit sur Vendredi 26 avril 2019Skip to toolbar