Tirana pa frymë një javë, për një pikë. Gjithçka vendoset të enjten

SPORT


Tirana ka marrë një fitore të artë në ndaj Laçit në ndeshjen e parafundit të kampionatit, duke hedhur një hap të rëndësishëm në luftën për mbijetesë. Ekipi bardheblu ka fituar me rezultatin 3-1 në fushën e kurbinase.

Greca shënoi golin e parë për të besuarit e Ardi Memës në minutën e 6` të takimit, teksa më herët ishte Cobbinah që humbi një penallti. Megjithatë mesfushori e shleu gabimin në minutën e 36` duke shënuar golin e dytë për Tiranën.


Pas pushimit Laçi duket më i organizuar në fushën e lojës, duke ngushtuar shifrat me Shtubinën në minutën e 61`, ndërsa humbën dhe një penallti. Megjithatë, në kushte të tilla Tirana mendon vetëm për të mbyllur ndeshjen.

Kështu ndodhi në minutën e 83` të sfidës kur Hasani shënon golin e tretë dhe vulos shifrat në 3-1 për bardheblutë. Tashmë mbijetesa do të vendoset në ndeshjen e fundit të kampionatit, pasi Kastrioti fitoi ndaj Teutës me rezultatin 2-1.

Tirana është vetëm dy pikë larg Kastriotit të vendit të fundit, ndërsa në ndeshjen e fundit do të ketë përballë Flamurtarin në shtëpi, ndërsa krutanët do të luajnë ndaj Kukësit. Skënderbeu nga ana tjetër ka fituar ndaj Luftëtarit me rezultatin 2-0, me gola të shënuar nga Pervan në minutën e 26` dhe 50`.
Skip to toolbar