Pluhuri afrikan mbulon disa zona në Greqi

BOTA


Pluhuri afrikan ka mbuluar disa zona, duke u kthyer në një shqetësim për banorët.

Meteorologët rekomandojnë që qytetarët të tregohen të kujdesshëm, ndërsa theksojnë se ky fenomen pritet të largohet gradualisht nga e mërkura. Situata në Mesini dhe kryesisht në Kalamata është mbytëse, me pamjet që qarkullojnë në rrjete sociale, të kujtojnë Libinë, shkruan media greke.


Situata është e vështirë edhe në zonat e Ilis, me pluhurin afrikan që ka “fshehur” qiellin, siç shihet edhe nga pamjet në portin e Katakolos, në plazhin e Karoutës dhe në zonën e Zaharos ./abcnews.al/
Skip to toolbar