Salihi: Turqia e mirë, por i njohim pikat e dobëta

AKTUALITET


Zëvendëstrajneri i ekipit tonë kombëtar, Hamdi Salihi foli para nisjes së ndeshjes kundër Turqisë. Ai u shpreh për TVSH, se kundërshtari është rritur nga ndeshja në ndeshje, por sipas tij, kuqezinjtë do mundohen të bëjnë mirë duke shfrytëzuar pikat e dobëta të Turqisë.

 “Kemi një kundërshtar të vështirë, janë rritur nga ndeshja në ndeshje. I kemi marrë masat mirë dhe do përballemi denjësisht. Janë disa pika të forta të Turqisë, por ne kemi gjetur disa pika të dobëta ku do mundohemi të bëjmë mirë. Me goditjet standarde besojmë se do i shfrytëzojmë”, tha Salihi.


Ai shtoi se kombëtarja, pavarësisht dëshirës për kualifikimin në Euro 2020, nuk e ka luksin për një sfidë aventure. “Nuk e kemi luksin të shkojmë në aventurë, do jemi të ekuilibruar, do mundohemi ta fitojmë lojën”, përfundoi ish-sulmuesi i kombëtares, që tashmë është numri dy i saj.
Skip to toolbar