Sky Sport: Nëse doni të blini Gjimshitin duhet të paguani 20 mln euro!

Më të fundit


Berat Gjimshiti bëhet një nga lojtarët më të shtrenjtë tek Atalanta. Të paktën kështu është sipas “Sky Sport” në Itali, që pas kualifikimit të skuadrës së Gasperinit në finalen e kupës, ka bërë një analizë për vlerën e disa lojtarëve të klubit bergamez.

Ndër ta është dhe Berat Gjimshiti, qendërmbrojtësi që po kalon një sezon të shkëlqyer në aspektin personal, ndonëse në fillim ishte në dilemë vazhdimësia me klubin e Atalantës.


“Berat Gjimshiti (20 milionë euro). Rritja e hierarkike në mbrojtje ka qenë gjithnjë bindëse. 26-vjeçari shqiptar erdhi si një transferim me parametra zero nga Zyriu në janar të vitit 2016. Nëse doni ta blini futbollistin duhet të paguani së paku 20 milionë euro”, shkruhet në komentin e “Sky Sport”.
Skip to toolbar