“Me miken e madhe të Shqipërisë dhe Kosovës”, Rama takohet me Hillary Clinton në Mynih

AKTUALITET


Kryeministri Edi Rama është takuar me ish Sekretaren e Shtetit të SHBA-së, Hillary Clinton në Mynih, ku po zhvillohen punimet e Konferencës së Sigurisë.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, kreu i qeverisë e ka cilësuar Clinton si një mike të madhe të Shqipërisë dhe Kosovës.


“Mynih – Me miken e madhe të Shqipërisë dhe Kosovës, Sekretaren e Shtetit, Hillary Clinton”, shkruan Rama në Facebook.
Skip to toolbar