Revista “Time” shpall Njeriun e Vitit 2023

BOTA


Taylor Swift është shpallur Njeriu i Vitit nga revista TIME.

Ylli i popit, turneu masiv i së cilës i dha statusin e miliarderes këtë vit, la pas Vladimir Putinin , “Barbie” dhe Sam Altman.


Vitin e kaluar, ishte presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky dhe “Fryma e Ukrainës” që kryesuan renditjen, pasi zunë kryetitujt e gjithë botës pas pushtimit të vendit nga Rusia.
Skip to toolbar