“Iku ish-opozita, mos u merrni më me Genc Pollon”. Ralf Gjoni kërkon ndryshimin e sistemit zgjedhor

AKTUALITET


Deputeti i LSI-së Ralf Gjoni ka replikuar në seancë me Taulant Ballën në lidhje me miratimin e reformës zgjedhore. Gjoni i bën thirrje Ballës që ta marrin seriozisht dhe të nisin punën për ndryshimin e sistemit zgjedhor.

“Genc Pollo nuk bënte punën. Bëje ti punën bashkë me Hajdarin dhe jeni të mirëpritur. E dyta që lidhet me çështjen për reformën zgjedhore. Kjo çështje u fut nga Këshilli. Ne e kemi depozituar që në qershor dhe me deputetë të rinj të opozitës jemi të gatshëm të bashkëpunojmë qoftë për reformën në drejtësi apo për reformën zgjedhore”, tha Balla në fjalën e tij.

Pas tij replikoi Gjoni i cili i tha që të mos merrej më me ish opozitën.

“Iku ish-opozita mos u merrni më me Genc Pollon na keni këtu, ne morëm vendet tona në reformën zgjedhore, çfarë prisni? Hajde e ndryshojmë që tani sistemin zgjedhor, apo prisni ndonjë mesazh në ëhatsapp, hajde pra, vetëm inflacion fjalësh, vetëm akuza, vazhdojnë akoma merren me opozitën që është në rrugë.  Keni forcën e ndryshimeve kushtetuese këtu, pa ne nuk ndryshoni dot kushtetutën. Zgjohuni”, tha Gjoni në seancë.Skip to toolbar